بازدید آقای دکتر توکلی فرماندار محترم، آقای مهندس صارمی مدیر جهاد کشاورزی ملارد، معاونین و هیات همراه از مجموعه تولید اسپاون و قارچ های دارویی سارین فام

 

روز پنجشنبه 10 مرداد، آقایان دکتر توکلی فرماندار محترم ملارد به همراه آقای مهندس صارمی مدیر جهاد کشاورزی ملارد، معاونین و هیات همراه از مجموعه سارین فام بازدیدی بعمل آوردند. در این بازدید ضمن آشنایی با فعالیتهای این مجموعه شامل تولید اسپاون قارچ خوراکی دکمه ای، اسپاون، بستر و انواع قارچ های دارویی گانودرما، ترامتس و شاه صدف، انتشار فصلنامه قارچ، برنامه های تحقیقاتی واحد تحقیق و توسعه، از خطوط تولید این مجموعه بازدید بعمل آوردند.

 

 

 

سارین فام تنها مجموعه تولید کننده گانودرمای ارگانیک و استاندارد در حجم تجاری در کشور

مجموعه علمی-تحقیقاتی-تولیدی سارین فام به عنوان تنها مجموعه تولید کننده گانودرمای ارگانیک استاندارد و با روش های علمی و مدرن در کشور شناخته شده است که این محصول را در حجم تجاری و بالا عرضه می کند. در حال حاضر کلیه مراحل تولید این قارچ ارزشمند دارویی از تهیه استرینهای استاندارد تا بسته بندی و عرضه توسط این مجموعه انجام می گیرد.

 

 

 

آغاز تولید قارچ ارزشمند و دارویی ترامتس (Trametes versicolor) در مجموعه سارین فام

بدنبال تولید و عرضه موفق قارچ دارویی گانودرما و استقبال هموطنان و متخصصین از محصول گانودرمای سارین فام، تولید در سطح تجاری قارچ ترامتس آغاز شد.

قارچ ترامتس بدلیل دارا بودن دو ترکیب مهم پلی ساکارید کرستین PSK و PSP از اهمیت زیادی برخوردار است.هر دو تركيب PSK و PSP به عنوان عوامل تحريك كنننده سيستم ايمني شناخته شده‌اند. اين عملكرد از طريق افزايش فعاليت سلول هايي نظير T- cells، مونوسيت‌ها و ماكروفاژها امكان پذير است. هر دو تركيب داراي عملكردهاي بيولوژيكي متعدد و متنوعي بوده و موجب افزايش تعداد گلبول‌هاي سفيد، IFN- γ و IL 2 مي‌گردند. PSP موجب افزايش توليد لنفوسيت‌هاي T و سلول‌هاي Helper، همچنين موجب افزايش تكثير يا بهبود عملكرد ماكروفاژها، سلول‌هاي B، همولايزين، LAK (lymphokine-activated-killer)، سلول‌هاي NK و IgG مي‌گردد. تاكنون اثرات درماني مستقيم این ترکیبات در مورد انواع مختلفي از سرطان‌ها از جمله سرطان سينه، دستگاه گوارش، ريه، مري، پروستات و انواع سرطان خون به اثبات رسيده است.

 

نمایش و عرضه محصولات شرکت سارین فام در همایش نقش گیاهان دارویی در پیشگیری و درمان بیماریهای قلب و عروق

این همایش در تاریخ 25 بهمن ماه در دانشکده طب سنتی دانشگاه تهران برگزار گردید. شرکت سارین فام به عنوان تنها مجموعه مدرن تولید قارچهای دارویی در کشور در این همایش حاضر شده و ضمن ارائه محصولات شامل قارچ های دارویی گانودرما، ترامتس، فصلنامه قارچ و کتاب قارچ های دارویی ایران به سوالات پرشمار شرکت کنندگان پاسخ داد. 

 

 

بازدید دانشجویان کارشناسی ارشد و د کترای گروه گیاهپزشکی دانشگاه تهران از مجموعه سارین فام.

در این بازدید دانشجویان ضمن بازدید از بخش های مختلف مجموعه سارین فام، با فرایند تولید قارچ های خوراکی و دارویی شامل تولید اسپاون قارچ های خوراکی و  دارویی، بستر رشدی قارچ های دارویی و تولید قارچهای دارویی آشنا شدند.

 

حضور شرکت سارین فام در چهارمین نمایشگاه گیاهان دارویی و طب سنتی ایران.

چهارمین نمایشگاه گیاهان دارویی و طب سنتی ایران طی روز های 21 تا 24 آبان ماه 97 در مصلی تهران برگزار خواهد شد. شرکت سارین فام نیز به عنوان مجموعه علمی تولیدی و تحقیقاتی در حوزه قارچ های دارویی در غرفه 214 نمایشگاه حضور خواهد داشت.

 

Image result for ‫چهارمین جشنواره و نمایشگاه گیاهان دارویی‬‎

 

آغاز تولید قارچ شاه صدف Pleurotus eryngii به شیوه کاملامدرن و  ارگانیک به عنوان یک قارچ خوراکی- دارویی با تاثیرات مثبت در سلامتی با نام تجاری الیت

 

آغاز تولید و عرضه قارچ های صدفی رنگی در مجموعه سارین فام سبز با نام تجاری الیت

 

 

فصلنامه قارچ

فصلنامه تخصصى قارچ با هدف ارائه آخرین اخبار و اطلاعات از دنیای قارچ ها بویژه قارچ های خوراکی، دارویی و صنعتی، معرفى توليد كنندگان و فعالان در زمینه های مختلف مرتبط با تولید قارچ ها،  معرفی محققين اين صنعت و پيوند دانشگاه و مراکز تحقیقاتی با مراکز توليدی،  به شکل فصلنامه و در چهار شماره در هر سال چاپ و منتشر می شود.

اخبار و رویدادها

مطرح کردن سوالات در مورد گانودرمای سارین فام
مطرح کردن سوالات در مورد گانودرمای سارین فام
سوالات خود در خصوص گانودرما و نحوه سفارش خرید را در این صفحه مطرح کنید

  هدف مجموعه سارین فام ارتقاء کمی و کیفی محصولات و استفاده از علوم و تکنولوژیهای نوین در پروسه تولید اسپاون می باشد.