شركت دانش بنيان قارچ زيست فن آورى:

با مسئوليت توليد كشت مادرى، حفظ و نگهدارى بانك ژن سویه هاى قارچهاى خوراكى، دارويى و صنعتى و همچنين تحقيق در زمينه گونه هاى بومى قارچهاى ايران.


آزمايشگاه توليد بذر:

در دو بخش مجهز فاز مايع Liquid Spawn و فاز جامد Solid Spawn با ظرفيت توليد بيش از دو ميليون ليتر بذر و توانايى همزمان توليد انواع سويه ها در انكوباتورهاى كاملا استاندارد و مجزا با كنترل كيفى داخلى و خارجى. متخصصين اين شركت در تمامی مراحل توليد در كنار مشتريان هستند و تمامی امكانات و توانايى خود را در اختيار آنها قرارداده تا به حداكثر كيفيت و بازدهى در توليد دست يابند.

واحد تولید قارچ شاه صدف  Pleurotus eryngii، گانودرما  Ganoderma lucidum، ترامتس .Trametes spp و صدفی  .Pleurotus spp:

با مسئولیت تولید بذر، بستر و قارچ شاه صدف، گانودرما و صدفی در مقیاس صنعتی، به شیوه ارگانیک و با آخرین یافته های علمی.

 

واحد بيمارى شناسى قارچها:

مسئوليت این واحد تشخيص ريخت شناختى و سلولى مولكولى بيماريها كه منجر به افت توليد و خسارت به واحدهاى توليدى قارچ خوراكى و دارويى ميگردد بوده و با ارتباط مستقيم با مراكز دانشگاهى و تحقيقاتى راهكارهاى مناسب جهت مبارزه با بيماريها به توليد كنندگان در اين صنعت ارائه مينمايند.

واحد آموزش:

مسئولیت این واحد برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی در سطوح مختلف و در مورد موضوعات مختلف مرتبط با قارچهای خوراکی  و دارویی از جمله آشنایی با دنیای قارچها، شناسایی قارچهای خوراکی، سمی و دارویی، اصول تولید قارچهای خوراکی و دارویی (شامل تولید بذر، تولید بستر و تولید قارچ) و دوره های عملی به صورت دوره های آزاد یا در قالب عقد تفاهم نامه با مراکز، سازمان ها و دانشگاه ها می باشد.  

 

واحد تحقیق و توسعه (R & D): 

مسئولیت این واحد بهبود روشهای تولید، افزایش کمی و کیفی محصولات مختلف و پیاده کردن روش های نوین علمی در فرایندهای مختلف می باشد. 

 

فصلنامه تخصصى قارچ:

كه از سال 1391 به جمع مطبوعات كشور پيوست با مسئوليت اطلاع رسانى و ارتقاء آگاهى جامعه و تشويق و توصيه به مصرف كنندگان به عنوان يك غذاى سالم و همچنين معرفى توليد كنندگان و محققين اين صنعت و پيوند دانشگاه و توليد در بيان نيازمنديها و ارائه راهكارها بين اين دو حوزه كه در طى چند سال اخير نقش به سزايى در معرفى اين صنعت به جامعه داشته است.

 

 

فصلنامه قارچ

فصلنامه تخصصى قارچ با هدف ارائه آخرین اخبار و اطلاعات از دنیای قارچ ها بویژه قارچ های خوراکی، دارویی و صنعتی، معرفى توليد كنندگان و فعالان در زمینه های مختلف مرتبط با تولید قارچ ها،  معرفی محققين اين صنعت و پيوند دانشگاه و مراکز تحقیقاتی با مراکز توليدی،  به شکل فصلنامه و در چهار شماره در هر سال چاپ و منتشر می شود.

اخبار و رویدادها

مطرح کردن سوالات در مورد گانودرمای سارین فام
مطرح کردن سوالات در مورد گانودرمای سارین فام
سوالات خود در خصوص گانودرما و نحوه سفارش خرید را در این صفحه مطرح کنید

  هدف مجموعه سارین فام ارتقاء کمی و کیفی محصولات و استفاده از علوم و تکنولوژیهای نوین در پروسه تولید اسپاون می باشد.